2018 yılında 9 ülkede 11 yeni otel açacak

İsviçre merkezli otel işletmecisi Mövenpick Hotels & Resorts, büyüme hedefleri ve stratejisi doğrultusunda 2018’de yıl sonuna kadar 9 ülkede 11 yeni otel açmayı planlıyor. İşte o oteller ve lokasyonları…

Afrika, Asya, Avrupa ve Ortadoğu genelinde toplam 83 otele sahip olan Mövenpick Hotels, 2018 yılında 5 yeni ülkede daha otel açmayı planlıyor. Bu ülkeler arasında Bangladeş, Irak, Kenya, Malezya ve Maldivler yer alıyor. Bunun yanı sıra Mövenpick, mevcut otelleri bulunan BAE, Mısır, Tunus ve Tayland’da da yeni oteller açacak.

2020 Hedefi: 125 otel

Mövenpick Hotels & Resorts CEO’su Olivier Chavy, yaptığı açıklamada “2020 yılında dünya genelinde 125 otele ulaşma ve markalarının daha fazla ülkede yer alması hedefleri doğrultusunda 2018 yılında önemli adımlar atacaklarını, yıl sonuna kadar 11 yeni otel açmayı planladıklarını” söyledi.

Tunus’taki otel sayısını 3’e çıkaracak

Mövenpick, ilk etapta Tayland, Tunus ve Kenya’da üç oteli hizmete sokacak. Bu oteller: Tayland’da yer alan ailelere hitap edecek Mövenpick Asara Resort & Spa Hua Hin, Tunus’ta yer alan Mövenpick Hotel du Lac Tunis ve Kenya’daki Mövenpick Hotel & Residences Nairobi olacak. Bu otellerle Mövenpick, Tayland’daki otel sayısını yediye, Tunus’taki otel sayısını ise 3’e çıkaracak. Kenya’daki otel markanın bu ülkedeki ilk oteli olacak.

Dört yeni ülkeye daha giriş yapacak

Açılması planlanan diğer 8 otelin açılışı yılsonuna yakın dönemde gerçekleşecek. Bu yeni sekiz otelle Mövenpick dört yeni pazara daha giriş yapmış olacak.

Bu sekiz otel ve yer alacakları destinasyonları şu şekilde:

- Maldivler’de M?venpick Resort & Spa Kuredhivaru

- Irak’ta Mövenpick Hotel Basra

- Malezya’da Mövenpick Hotel & Convention Centre KLIA

- Bangladeş’te Mövenpick Hotel Sylhet

- BAE’de Mövenpick Hotel Apartments Downtown Dubai ve Mövenpick Dubai Media City

- Mısır’da Mövenpick Resort El Ein Bay

- Tayland’da Mövenpick Resort Khao Yai

2018 yılından sonra açılması planlanan oteller ve lokasyonları

2018 yılında açılışı yapılacak bu otellerden sonra yakın gelecekte İsviçreli otel grubunun yeni oteller açmayı planladığı destinasyonlar arasında: Umman (Muskat), BAE (Ras Al Khaimah), Fildişi Sahilleri (Abidjan), Etiyopya (Addis Ababa) ve Nijerya (Abuja) yer alıyor.

354
Okunma