Ankara'da taksici skandalı

Ankara Kızılay'da sabah saatlerinde taksici, bindiği kadın müşterisini dolandırdı.

Kızılay Güvenpark önünde bekleyen taksilerden birine, 6 yaşındaki yeğeni ile binen G.K. taksici tarafından dolandırıldı.

Yeğenini okula götürmek için taksiye binen G.K şu ifadeleri kullandı:

Sabah saatlerinde yeğenimle birlikte okula gitmek için taksiye bindik. Güvenpark'ın önünde bulunan taksilere sürekli biniyoruz ama bu ilk defa başıma geldi. Taksici, gideceğimiz yer kısa mesafe olunca önce yolu uzatmaya çalıştı. Ben yolu tarif edince sinirlendi ve gaza basmaya başladı. Aracın hızlanmasıyla biz yeğenimle arka koltukta savrulduk. Daha sonra okulun önüne geldik, ücreti vermek için cüzdanımdan 20 TL çıkardım, şoföre uzattım. Taksiden inmeye hazırlanırken, şoför bana 5 TL uzattı ve eksik verdiniz 10 TL tuttu taksimetre dedi. Bende dalgınlıkla eksik verdiğimi düşünerek bir 10 TL daha uzattım. Para üstünü vermeyerek hızlıca uzaklaştı. Yani 10 TL'lik kısa mesafe yolu 25 TL' ye gelmiş olduk.

Miktar küçük olabilir ama bu şekilde taksicilerin dolandırıcılığı günden güne artıyor. Bunun bir çözüme ulaşması gerekli. Bugün bize yapılan herkesin başına gelebilir. Taksicilere canımızı emanet ediyoruz. Kısa mesafe giden yolculara özellikle bu şekilde davranıyorlar. Ben devlet yetkililerin bu konuya çözüm getireceğine inanıyorum. O takisiciyi de Allah'a havale ediyorum. Elbette haksız kazanç ona da kar getirmeyecek. Ne diyelim umarım başkalarının başına böyle şeyler gelmez'' şeklinde konuştu.

Okunma