Basketbolun genç yetenekleri aranıyor

Yakın Doğu Üniversitesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde oyuncu taraması yapmaya başlıyor

Yakın Doğu Üniversitesi, Kıbrıs Türk halkını dünyayla, eğitimle olduğu kadar sporla da bütünleştirmeye devam ediyor.

Kadın basketbol takımıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne Türkiye Lig şampiyonluğu, Federasyon Kupası ve Eurocup’ı kazandıran Yakın Doğu Üniversitesi, Türk kadın basketbolunun önemli koçlarından ve Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde oyuncu taraması yapmaya başlıyor.

Tarama sonucu seçilen genç ve yetenekli oyuncular, Yakın Doğu Üniversitesi'nde oluşturulacak alt yapıya katılarak belirlenen idman prensipleri yardımlarıyla geliştirilerek, daha iyi seviyeye getirilecek ve eğitimler alacak. Başantrenör Zafer Kalaycıoğlu tarafından gerçekleştirilecek olan oyuncu taraması Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa'da yapılacak.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin altyapısına yetenekli oyuncu kazandırmanın yanı sıra, Kıbrıs Türk basketbolunun gelişiminde de önemli bir adım olacak olan oyuncu taraması Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri bölgelerde belirlenen okullarda aynı zamanda 8 Kasım 2017 Çarşamba günü, Yakın Doğu Üniversitesi RA 25 Spor Salonu’nda saat 16:00’da yapılacak. Oyuncu taraması seçmelerine 15-18 yaş arasındaki kız öğrenciler katılabilecek.

Gerçekleştirilecek oyuncu taraması ile ilgili gelişmeler, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ile Yakın Doğu Üniversitesi internet sitelerinden ve resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başantrenör Zafer Kalaycıoğlu "Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın elde ettiği başarılar kuşkusuz çok önemli bir motivasyon kaynağı oluyor ve bu motivasyon çok ciddi bir potansiyel oluşturuyor. Bu organizasyonun en önemli düşüncesi de basketbolu gelecek kuşaklara en iyi şekilde iletmek. Gerçekleştireceğimiz oyuncu taraması, amaçlarımız için çok değerli bir adım olacak. Basketbola ilgisi olan Kuzey Kıbrıslı tüm genç basketbolseverleri oyuncu tarama günlerimize davet ediyorum” dedi.

299
Okunma