DAÜ’de Protez-Ortez Sempozyumu

Doğu Akdeniz Üniversitesi, Protez- Ortez Sempozyumu’na evsahipliği yapıyor. Açılış bugün yapılan sempozyum iki gün sürecek.

DAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ve Ankara Pediatrik Ortopedi ve Rehabilitasyon Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği, “SerebralPalsili Çocuklarda Ortez Tedavisi, Güncel Yaklaşımlar ve Yeni Gelişmeler” konulu Protez-Ortez Sempozyumubugün başladı.

Sempozyum açılışında konuşan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehtap Malkoç, Protez, Ortez ve Biyomekanik Merkezi’nin çalışmalarına değindi.

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nden Ortopedi Uzmanı Dr.Barış Peker de, SerebralPalsili sorunun çocuklarda çok sık görülen bir hareket rahatsızlığı olduğunu belirterek, hastanelerinde uygulanan tedavi süreci hakkında bilgi verdi.

Ankara Pediatrik Ortopedi ve Rehabilitasyon Derneği Başkanı Cemil Yıldız da, sempozyumun önemine işaret ederek, yararlı geçmesini diledi.

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam da, sempozyumun yararlı geçmesini dileyerek, gelecek yıl uluslararası boyuta taşınması temennisinde bulundu.

Yapılan açılış konuşmalarının ardından panellere geçildi.

240
Okunma