Forbes’in seçtiği en güzel İtalya Plajları

Dünyaca ünlü Forbes Dergisi, en güzel İtalya Plajları’nı seçti. Akdeniz’in en güzel ülkelerinden biri olan ve 7600 kilometrelik sahil şeridinde birbirinden muhteşem onlarca muhteşem plajı barındıran İtalya, turistlerin her zaman ilgisini çeken bir ülke. İş dünyasının ünlü dergisi Forbes’da en güzel İtalya Plajları’nı seçti.

Binlerce kilometrelik sahili bulunan ve kültürel ve tarihi zenginlikleri ile dünyada en çok görülmek istenen ülkeler arasında bulunan İtalya’nın ünlü plajları tatilcilerin gözdesi.

Ünlü Forbes Dergisi, tarihi birçok mekana sahip olan, Akdeniz’in sıcakkanlılığını en güzel şekilde gösteren insanları ile tatilciler tarafından tercih edilen İtalya’nın muhteşem güzellikteki plajları sizler için inceledi. İşte Forbes’ın seçtiği birbirinden güzel İtalya Plajları

İtalyan plajları Balzi Rossi Plajı Liguria

Balzi Rossi – Liguria

İtalya’nın Fransa sınırına yakın Ventimiglia’da bir köy olan Balzi Rossi, oldukça mütevazı bir restoran ve mükemmel güzellikteki plajı ile deniz tatilinin hakkını en iyi şekilde vermekte.

Şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti de sunan plajdaki işletmede en çok tercih edilen lezzetler, ıstakozlu taglioni, deniz ürünleri salatası ve tabii ki ev yapımı makarnalar olarak sıralanmakta.

İtalya Plajları’nın en güzellerinden birine sahip olan Balzi Rossi’de ayrıca Akdeniz’in en önemli arkeolojik alanlarından biri olan Balzi Rossi Mağaraları da bulunmakta.

En güzel İtalya Plajları arasında senelerdir yerini koruyan San Fruttuoso

San Fruttuoso – Liguria

En güzel İtalya Plajları arasında senelerdir yerini koruyan San Fruttuoso ise bir restoran, muazzam bir plaj ve sadece birkaç evden ibaret bir bölge.

Durum böyle olunca da San Fruttuoso güzelliğinden hiçbir şey kaybetmiyor. Teknelerle Camogli ve Portofino’dan ulaşılabilen bu küçük koy, çevresindeki ormanlarla yeşil ve mavinin birbirine karıştığı yer olarak dikkat çekmekte.

San Fruttuoso’nun güzel plajı küçük ve çakıl taşlı bir kumsala sahip

Romanesk mimarisinin görkemine sahip bir ortaçağ dönemi kompleksini de bölgesinde barındıran San Fruttuoso’nun bu güzel plajı küçük ve çakıl taşlı bir kumsala sahip. Bu arada bir aile işletmesi olan Da Laura Restaurant’ta oldukça cazip fiyatlarla İtalyan lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Ayrıca 29 Temmuz ile 17 Ağustos tarihleri arasında manastırda konserler de düzenlenmekte.

Christ of the Abbys İsa heykeli

Su altında kalmış Christ of the Abbys adlı İsa heykelini görmek için düzenlenen dalış turlarına da katılabilirsiniz.

Manası iki kız kardeş olan 'Due Sorelle'

Due Sorelle – Le Marche

Forbes’in seçtiği en güzel İtalya Plajları arasındaki Due Sorelle, Adriyatik kıyısında yer almaktadır. Manası iki kız kardeş olan ‘Due Sorelle’ yalnızca deniz yolu ile ulaşılabilen plajlar arasında bulunuyor.

Herhangi bir tesis bulunmayan Due Sorelle Plajı’na gitmeden, mutlaka yanınıza su, yiyecek almanızda büyük yarar var.

Praia a Mare’nin ünü sadece muhteşem denizi ve plajı değil mağaraların da yer aldığı Dino adasından da geliyor.

Praia a Mare – Calabria

Tiren Denizi’nde bulunan Praia a Mare’nin ünü yalnızca muhteşem denizi ve plajından gelmemekte. Buranın ünü mağaraların da yer aldığı Dino Adası’ndan da geliyor. Konaklama adına birçok alternatifinin bulunduğu Praia a Mare’de hoşça vakit geçirebileceğiniz aktiviteler ve gezilecek yerler mevcut. Konaklama fiyatları ise diğer İtalya Plajları’ndan daha cazip.

Scala dei Turchi, yani Türk Merdivenleri

Scala dei Turchi – Sicilya

Porto Empedocle yakınlarındaki Realmonte, Forbes’in seçtiği en güzel İtalya Plajları arasında ayrı bir öneme sahip. İtalya’nın güneyinde yer alan plajda bulunan bembeyaz taşlardan oluşan kayalıklarıyla turistlerin ilgisini çeken Scala dei Turchi, yani ‘Türk Merdivenleri’ mutlaka görmeniz gereken yerlerden.

Scala dei  Turchi  Türk merdivenleri

Marn, kalsit ve kireçtaşından oluşan bu beyaz kayalıklar ismini ise Türk korsanların buraya sık sık baskın yapmasından ötürü almış. Ülkenin en çarpıcı jeolojik oluşumları arasında gösterilen ‘Türk Merdivenleri’nin hemen altından bulunan muhteşem güzellikteki berrak denizin de keyfini çıkarmanızı tavsiye ederiz.

Pescoluse Plajı, Salento’nun Maldivleri

Pescoluse – Puglia

İtalya’ının Puglia şehrinin Salento bölgesinde bulunan Pescoluse Plajı, “Salento’nun Maldivler’i” olarak da anılıyor. İyonya Denizi kıyılarındaki Pescoluse, oldukça berrak ve sığ suları, un gibi ince kumlarıyla özellikle çocuklu ailelerin büyük ilgisini çekmekte.

Forbes’in seçtiği en güzel İtalya Plajları arasındaki Pescoluse Plajı’nın bulunduğu Salento bölgesi, yalnızca muhteşem plajlar sunmakla kalmayıp, çok uygun fiyatla lezzetli ve sağlıklı yerel lezzetleri tatmanıza da imkan vermekte.

Spargi Adası'ndaki Cala Corsara

Cala Corsara – Sardinya

Sardinya’nın kuzey kıyılarında bir ada kümesi olan Maddalena Takımadaları, derin masmavi suları ve yemyeşil doğasıyla oldukça ünlü.

Maddalena Takımadaları boyunca, sayısız pastoral plajlar yer alırken, özellikle Spargi Adası’ndaki Cala Corsara, Forbes’in en iyi İtalya Plajları arasına girmesini de sağlıyor. Oldukça ince bakir Cala Corsara’nın 4 plajında tatilinize renk katabilirsiniz.

295
Okunma