GAÜ’nden Eczacı adaylarına “Sektörel Eğitim Gezisi”

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Kariyer Merkezi, Eczacılık Fakültesi öğrencilerine yönelik “Sektörel Eğitim Gezisi” düzenledi.

GAÜ Eczacılık Fakültesi öğrencileri, Twinnet projesi kapsamında Barselona Üniversitesi’nden gelen grup ve GAÜ Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet İsbir ile, Lefkoşa’da bulunan Pharma Mondial İlaç Fabrikasına eğitim gezisi düzenledi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan GAÜ Kariyer Merkezi Koordinatörü Halide Koca, yıl içeriside GAÜ bünyesinde bulunan farklı fakülteler ile, öğrencilerin bölüm ve branşlarına yönelik bir çok eğitim gezisi düzenlediklerini belirterek, bu gezilerinde de, KKTC’de yerleşik Pharma Mondial İlaç Fabrikasına, bilgi ve beceri karmasının geliştirilmesi için eğitim gezisi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Koca, Pharma Mondial ilaç fabrikası sahibi Dr.Feridun Adahan’a, öğrencilere “Good Manufacture Practice (GMP) Rules” konferansı ile vermiş olduğu bilgiler ve fabrika gezisine olanak sağladığı için teşekkürlerini sundu.

309
Okunma