Günsür: Oyunculuk bir oyun gibidir

Lefke Avrupa Üniversitesi’nin Bahar Söyleşileri kapsamında konuk olan Mehmet Günsür, “Oyunculuk bir oyun gibiydi ve bu yüzden zevkliydi. Sevmeden yapılacak bir meslek değil, şanslıyım ki sevdiğim bir şeyi yapıyorum” dedi

Lefke Avrupa Üniversitesi’nin (LAÜ) Bahar Söyleşileri kapsamında ağırlanan ünlü konuklar LAÜ öğrencileri ile bir araya gelmeye devam ediyor.

LAÜ Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen söyleşi programında Muhteşem Yüzyıl dizisinde “Şehzade Mustafa” karakteri ile uzun bir süre sevenlerini ekrana kilitleyen Mehmet Günsür, LAÜ’de öğrenci hayranları ile bir araya geldi ve kendisine yöneltilen oyunculuk ile ilgili soruları yanıtladı.

Mehmet Günsür,

Medyaya ilk adımını, 7 yaşında halasının kendisini reklamcı bir arkadaşına reklam filminde oynaması için götürmesiyle attığını söyleyen Günsür, “İlk defa o zaman kamera gördüm ve oldukça hoşuma gitti.

Oyunculuk bir oyun gibiydi ve bu yüzden zevkliydi. Sevmeden yapılacak bir meslek değil, şanslıyım ki sevdiğim bir şeyi yapıyorum” dedi. Araya zaman girdikten sonra yine o reklam vasıtasıyla 11 yaşında kendisini tanımış olan yapımcının “Geçmiş Zaman Mimozaları” adlı dizi için kendisini deneme çekimine çağırdığını ve ilk defa profesyonel anlamda devamlılığı olan, aylarca süren bir iş olduğunu söyleyen Günsür, çok büyük tiyatrocularla çalışma imkanını yakaladığını belirtti.

Söyleşinin sonunda, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Mehmedali Egemen tarafından Günsür’a Kıbrıs kültürünü yansıtan hatıra plaketi takdim edildi.

301
Okunma