Instagram’a göre ‘Dünyanın En İyi 10 Plajı’

Instagram’a göre dünyanın en popüler plajları belirlendi. ‘Dünyanın En İyi 10 Plajı’ seçiminde sosyal medya kullanıcılarının Instagram hesaplarında en çok fotoğrafı paylaşılan plajlar baz alındı. Listede Küba’dan Hawaii’ye, Güney Amerika’dan Avustralya’ya ‘Dünyanın En İyi 10 Plajı’ bulunuyor…

İşte Instagram kullanıcılarına göre, Küba‘dan Hawaii’ye, Tayland‘dan Meksika’ya, Güney Amerika’dan Avustralya’ya ‘Dünyanın En İyi 10 Plajı’

Dünyanın en iyi 10 plajı Whitehaven Plajı Avustralya

Whitehaven Plajı – Avustralya

Listenin birinci sırasında Avustralya‘nın muhteşem kumsalları bulunmakta. Avustralya’da bulunun Whitsunday Adaları’ndaki Whitehaven Plajı, Instagram üzerinden tam 129.000’in üzerinde hashtag etiketi ile ilk sırayı aldı.

Bembeyaz kumsalları ile ünlü olan Whitehaven Plajı, yaklaşık 7 kilometre uzunluğu ile göz alıcı bir güzelliğe sahip.

En sıcak günlerde bile özelliğinden dolayı beyaz kumsallarında çıplak ayakla yürümenizin mümkün olduğu Whitehaven Plajı, bozulmamış turkuz deniziyle muhteşem bir tatil sunmakta.

Whitehaven Plajı’na ulaşım Hamilton Adası’ndan tekne, deniz uçağı ve helikopterle sağlanmakta.

Instagram'a göre Dünyanın en iyi 10 plajı - Lanikai Plajı, Hawaii

Lanikai Plajı – Hawaii

ABD’ye bağlı olan Hawaii’deki Lanikai Plajı’nın listede ikinci sırada yer alması çok da sürpriz olmadı. Instagram’da en çok hashtag alan ikinci kumsal olan Oahu’daki Lanikai Plajı, 117.000’i aşkın fotoğraf ile etiketlendi.

Yaklaşım 800 metrelik bir kumsalı bulunan Hawaii’deki Lanikai Plajı’nın su sıcaklığı 24-26 derece arasında.

Instagram Dünyanın en iyi 10 plajı Horseshoe Bay Bermuda

Horseshoe Bay – Bermuda

Bermuda’da bulunan Horseshoe Bay, Instagram kullanıcılarının favorilerinden. Pembe kumları ile oldukça ünlü olan Horseshoe Bay, Instagram’da 90.000’in üzerinde fotoğraf ile ‘Dünyanın En İyi 10 Plajı’ listede üçüncü sırada bulunmakta.

Dünyaca ünlü tropikal ada Bermuda’nın en ünlü plajı olan ve her sene plaj voleybolu turnuvaları ile yılbaşı partilerine de ev sahipliği yapan Horseshoe Bay’ın pembe kumsallarını mutlaka görmeniz gerekir.

Instagram'a göre Dünyanın En İyi 10 Plajı Cayo Coco Plajı Küba

Cayo Coco Plajı – Küba

Instagram’a göre ‘Dünyanın En İyi 10 Plajı’ sıralamasında özgürlükler ülkesi Küba‘dan muhteşem bir plaj da yer almakta. Cayo Coco Beach, Instagram kullanıcıları tarafından 84.000’den fazla paylaşımda bulunuldu.

Devrim ülkesi Küba’nın sömürge dönemlerinde korsanlar tarafından kullanılan bu muhteşem kumsalları şimdilerde birçok tatil ve otele ev sahipliği yapmakta.

Denizi ve kumsaalının yanı sıra Cayo Coco Plajı’nın bir diğer özelliği ise pembe flamingoları da burada barındırmakta olması. Burası pembe flamingoların yaşadığı en büyük popülasyonlardan biri olarak bilinmekte.

İnstagram'a göre Dünyanın En İyi 10 Plajı Bavaro Dominik

Bavaro Plajı – Dominik Cumhuriyeti

Survivor ile adı daha da bilinmeye başlayan Dominik Cumhuriyeti, Instagram’a göre ‘Dünyanın En İyi 10 Plajı’ listesine Bavaro Plajı ile girdi.

Kristal berraklığındaki suları ile Bavaro Plajı dalış ve şnorkelli yüzme tutkunları için tam bir biçilmiş kaftan.

Muhteşem güzellikteki kumsallara sahip ve Mavi bayrak taşıyan Bavaro Plajı 83.000’den fazla fotoğraf ile sıralamada 5. oldu.

Uvero Alto, Roco Ki ​​ve La Vacama plajlarına da yakın olan Bavaro Plajı, Dominik’in en güzel kumsalı olarak da bilinmekte.

İnstagram'a göre Dünyanın En İyi 10 Plajı Boulders Güney Afrika

Boulders Plajı – Güney Afrika

Güney Afrika Cumhuriyeti‘nin Cape Yarımadası’nda yer alan Boulders Plajı, Masa Dağı Ulusal Parkı’na dahildir.

Afrika Penguenler ile dünyaca ünlü olan Boulders Plajı turistler tarafından büyük ilgi görmekte. Ancak bu ilgi sadece penguenlerden kaynaklanmıyor.

Uçurum ve tepelerle çevrili olan bu plaj denizi ve kumu ile de tatilcileri büyülemekte. Instagram kullanıcılarının 77.000’den fotoğraf ile paylaştığı bu sahillerdeki kuşlar da Cape Nature Conservation tarafından koruma altında.

İnsagram'a göre Dünyanın En İyi 10 Plajı Bournemouth İngiltere

Bournemouth Beach – İngiltere

Türk öğrencilerin dil okulu olarak seçtiği İngiltere’nin bir kasabası olan Bournemouth Borough’de bulunan Bournemouth Beach, Instagram’a göre ‘Dünyanın En İyi 10 Plajı’ listesinde 7. sırada yer alıyor.

Geleneksel sahil mekanları, kiralık plaj evleri ve su sporları ile ünlü Bournemouth Plajı 7 kilometrelik bir kumsala sahip. Instagram kullanıcılarının 72.000’in üzerinde hashtag etiketi ile ilk 10 plaj içine giren bu güzel plaj ayrıca Isle of Wight ve Purbecks’in muhteşem manzaralarına da sahiptir.

WTS ile İngiltere Turları’nın keyfini çıkarın!

Bournemouth Beach’in en bilinen özelliği ise kendi iklimine sahip olması ve İngiltere’deki en sıcak denizi olmasıdır.

İnstagram'a göre Dünyanın En İyi 10 Plajı Pink Sands  Bahamalar

Pink Sands Plajı – Bahamalar

Muhteşem bir denize sahip olan Karayipler‘in incisinin bu muazzam plajı Instagram tutkunları için harika fotoğrafların paylaşıldığı bir plaj olarak listede 8. sırada çıkmakta.

Pink Sands Beach’in pembe kumsalları yaklaşık 5 kilometre boyunca uzanmakta. Bu ünlü sahile adını veren pembe renk, kırmızı veya pembe kabukları olan foraminifer adı verilen mikroskopik organizmalardan gelmektedir.

Turistlerin yoğun olarak tercih ettikleri plajların başında gelen Pink Sands Beach’te şnorkelli yüzmenin yanı sıra kıyılarda ata binmek de mümkündür.

İnstagram'a göre Dünyanın En İyi 10 Plajı Ao Nang  Tayland

Ao Nang Plajı – Tayland

Uzakdoğu‘nun büyülü ülkesi Tayland‘da bulunan Ao Nang, Instagram’a göre ‘Dünyanın En İyi 10 Plajı’ listesinde 9. sırada yer almakta.

Muhteşem denizinin yanı sıra doğal güzellikleriyle de dünyaca ünlü olan Tayland’ın bu özel plajı, Instagram kullanıcılarının çokça paylaşım yaptığı yerlerden.

Krabi’deki Ao Nang Plajı, 60.000 Instagram kullanıcısı tarafından etiketlenmiş. Longtail tekneleri, dalış gezileri ve şnorkelli yüzme için oldukça çok tercih edilen bir sahil olarak bilinmekte.

Kumsallarda bulunan kireçtaşı kayalıkları ise sosyal medya tutkunlarının fotoğraf paylaşımları için gerçekten çok çekici bir yer olarak göze çarpmakta.

İnstagram'a göre Dünyanın En İyi 10 Plajı Playa Paraiso  Meksika

Playa Paraiso Plajı – Meksika

Ve geldik Instagram’a göre ‘Dünyanın En İyi 10 Plajı’ listesinde 10. sıraya. Listeye 10. sıradan girdiğine bakmayın. Meksika’nın birbirinden ünlü tatil yerlerinden Tulum‘da yer alan bu muazzam kumsal ‘Cennet Plajı’ olarak geçmekte. Instagram kullanıcıları tarafından 60.000’in üzerinde fotoğraf çekimi yapılarak paylaşılan Meksika’nın muhteşem plajının yakınında Maya harabeleri de bulunmakta.

Tulum’un yanı sıra Cancun, Playa del Carmen, Merida, Isla Mujeres gibi dünyaca ünlü cennet plajlara Meksika‘nın bu güzel kumsallarında deniz sıcaklığı yıl boyunca turistleri ağırlayacak kadar sıcak olmakta.

275
Okunma