Osmangazi'de tarihi doku ayağa kalkıyor

Osmangazi Belediyesi, kuruluşu yüzlerce yıl öncesine dayanan Doğanbey Tayakadın mahallesinde şehrin dokusuna uygun tarihi yapının temelini attı.

Bakan Özhaseki, Dubai Expo Center'da açılan stantı ziyaret etti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, COP28 kapsamında Dubai Expo Center'da; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak açılan standı ziyaret etti.

Tiyatro sanatçısı Can Gürzap hayatını kaybetti

Tiyatro ve sinema sanatçısı Can Gürzap 79 yaşında hayatını kaybetti.

Cumhuriyetin 100. yılında 100 minik yazar edebiyat dünyasına katıldı

100 ilkokul öğrencisinin eserleri Cumhuriyetin 100’üncü yılında bir kitapta buluştu. Tuzla Peyami Safa İlkokulu, Cumhuriyetin 100. yılında 100 yeni yazar kazandırmak amacıyla bir proje başlattı.

Gazze’deki sağlık merkezlerinde yaklaşık 12 bin çocuğa aşı yapıldı

DEREN KOCAMANOĞLU-01.12.2023-HİBYA-Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA), Gazze’deki sağlık merkezlerinde 4 Kasım’dan bu yana yaklaşık 12 bin çocuğa aşı yapıldığını açıkladı.

İstanbul Valiliği'nden şiddetli rüzgar uyarısı

İstanbul Valiliği, İstanbul'un kuzey ilçelerinde rüzgarın Cumartesi günü güney ve güneybatı yönlerden kısa süreli fırtına şeklinde esmesi beklendiği uyarısında bulundu.

Bakan Tekin, Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi’ne katıldı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ev sahipliğinde bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarı ve Farkındalık Zirvesi’ne katıldı.

Almanya Başbakanı Scholz: “İklim Kulübümüz resmen başlıyor”

DEREN KOCAMANOĞLU-01.12.2023-HİBYA-Almanya Başbakanı Olaf Scholz, İklim Kulübü’nün kurulduğu 2022 yılından bu yana büyümeye devam ettiğini bildirdi.

Borçlanma araçlarının / kira sertifikalarının işlem görmeye başlaması

Borçlanma araçlarının / kira sertifikalarının işlem görmeye başlamasına ilişkin bildirim yapıldı.

Yurt dışı hisse senetleri analizi

Boeing hisselerinde pozitif tablo devam ediyor.