Bakan Bolat, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu 37. Olağan Genel Kuruluna katıldı

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) 37. Olağan Genel Kurulu ve Ustalara Saygı Ödül Töreni’nde yer aldı.

Dışişleri Bakanlığı: Myanmar’da yaşananları büyük endişeyle takip ediyoruz

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Myanmar’da son aylarda şiddetlenen çatışmaları ve artan sivil can kayıplarını büyük endişeyle takip ettiklerini bildirdi.

Dağyenice Ultra Maratonu kupa töreniyle sona erdi

Nilüfer Belediyesi’nin katkıları ile bu yıl 5’incisi düzenlenen Dağyenice Ultra Maratonu, 1500 sporcunun nefes kesen mücadeleleri ile tamamlandı. Yarışlarda başarılı olan sporculara kupa ve ödülleri törenle verildi.

Başkan Tugay Selçuk’ta incelemelerde bulundu

Selçuk’ta incelemelerde bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, yapım çalışmalarında sona yaklaşılan Selçuk İlçe Terminali'ni gezdi. Pamucak Rekreasyon Alanı'na da giden Başkan Tugay, bölgenin sorunlarını dinledi.

Bakan Ersoy, Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali'nin açılışını yaptı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali'nin açılışını gerçekleştirdi.

Kuşak ve Yol'un güçlü destekçisi: Çin-Avrupa yük trenleri

X8157 sefer sayılı trenin 25 Mayıs günü saat 08.40'ta Çin'in Xi'an kentinden yola çıkmasıyla şu ana kadar yapılan Çin-Avrupa kargo treni seferlerinin sayısı 90 bini geride bıraktı.

Sasa'dan SPK başvurusu

Sasa Polyester Sanayi A.Ş, esas sözleşme değişikliğine ilişkin SPK'ya başvurdu.

Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba’dan NATO’ya çağrı

Kiev, 25 Mayıs (Hibya) - Ukrayna Dışişleri Bakanı Dymtro Kuleba, NATO'yu Estonya, Finlandiya ve Litvanya'yı koruma konusunda kararlı davranmaya çağırdı.

İtalya Başbakanı Meloni, Filistinli mevkidaşı Mustafa ile bir araya geldi

Roma, 16 Mayıs (Hibya) - İtalya Başbakanı Giorgia Meloni, Filistin Başbakanı Muhammed Mustafa'yı ile görüşme gerçekleştirdi.

Putin: Belarus ile karşılıklı ticaret her geçen yıl istikrarlı bir şekilde artıyor

Moskova, 25 Mayıs (Hibya) - Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Belarus ile karşılıklı ticaretin her geçen yıl istikrarlı bir şekilde arttığını söyledi.