12. tiyatrODTÜ Şenliği Başlıyor

2006 yılından bu yana düzenlenen 12. tiyatrODTÜ şenliği 16-25 Nisan 20018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

GNC TRKCLL iletişim sponsorluğunda Yedi farklı oyunun sergileneceği 12. tiyatrODTÜ Şenliği “Tiyatro Sınırları Kaldırır” sloganıyla perdeyi 16 Nisan 2018’de açıyor.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs’ın en aktif öğrenci topluluklarından tiyatrODTÜ’nün 2006 yılından bu yana Kuzey Kıbrıs’ta bir ilki başarmak ve Kuzey Kıbrıs’ın ilk uluslararası amatör tiyatro şenliğini düzenlemek amacıyla başlattığı tiyatrODTÜ Şenliği, bu yıl on ikinci defa düzenleniyor. 16-25 Nisan 2018 tarihleri arasında 7 oyunun sergileneceği şenliğin sloganı ise “Tiyatro Sınırları Kaldırır”

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı gibi pek çok üniversite tiyatro topluluğunun yer alacağı şenlikte perde 16 Nisan günü Atılım Üniversitesinin oyunu ile açılacak. Şenlikte 18 Nisan’da İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı, 22 Nisan’da Doğu Akdeniz Üniversitesi, 23 Nisan’da Bahçeşehir Üniversitesi, 24 Nisan’da Yeditepe Üniversitesi sahne alacak.

Geçtiğimiz on bir yıl boyunca Türkiye ve Kıbrıs’tan tiyatro topluluklarına başarıyla ev sahipliği yapan ve neredeyse her oyunu kapalı gişe izlenen festivalin en beklenen oyunu da geleneksel olarak ev sahibi ODTÜ Kuzey Kıbrıs tiyatrODTÜ topluluğunun oyunu oluyor. Bu sene 17 Nisan 2018 Salı günü sahne alacak tiyatrODTÜ ekibi, yazar Hristo Boytchev’in Titanik Orkestrası adlı oyunu ile sahne alacak. 21 Nisan akşamı ise ODTÜ Kıbrıs’ın diğer bir ekibi olan Halk Bilimi Topluluğu’nun performansı izlenebilir.

Şenliğin tüm oyunları ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kültür ve Kongre Merkezi Raif Rauf Denktaş Salonu’nda, saat 20.00’da başlayacak. Tüm oyunlara giriş hakkı tanıyan şenlik bileti temsil günlerinde Kültür ve Kongre Merkezi kapısından temin edilebilir, ODTÜ Kıbrıs’a ulaşmak için Güzelyurt’tan kalkan ücretli servisleri kullanabilirsiniz.

230
Okunma